Моноблоки. Переваги vs. недолiки

Tuesday, November 15, 2022

Традицiйний ПК, моноблок або ноутбук?
Розглянемо детальнiше моноблоки.

 

Моноблок (All-in-One PC) - це комп'ютер, зібраний в одному корпусі з монітором. Зовні ці пристрої дуже схожі, хіба що моноблок дещо товстіший. Близький аналог моноблока - монітор, до задньої панелі якого прикріплений неттоп.

 

Основна перевага моноблока полягає в тому, що за розмірами і вагою він не сильно відрізняється від звичайного РК-монітора, але при цьому є цілком повноцінний комп'ютер. Купуючи моноблок, користувач в першу чергу сильно економить в місці, що займає система: повністю відсутній системний блок, длянього не потрібно відводити простір під / на / в столі. Моноблок легко пересувати і відносно легко переносити всередині квартири або офісу. Повністю відсутні з'єднувальні дроти, якщо використовувати бездротові клавіатуру і мишу, а вбудована акустика вже цілком справляється з фільмами і кліпами... Залишається тільки дріт живлення.


Через жорсткі вимоги щодо нагрівання компонентів моноблоки часто збираються на мобільних версіях комплектуючих - енергоспоживання і виділення тепла у них нижче, але нижче і продуктивність. Це один з основних мінусів.
Але ж плюсів набагато більше!